Balıkesir Ayvalık Mutlu Son Masaj Ümran

By | Aralık 2, 2018

, vücut derisine uygulanan dokunma, baskı, germe, esnetme, yoğurma ve titreştirme hareketlerinden oluşan bir vücudu rahatlatma yöntemidir. Balıkesir ayvalık mutlu son masaj Yapılan masaj, deriye, deri altı dokusuna, kaslara ve sinirlere etki ederek sinir sisteminin uyarılması amacı güdülmektedir. Dokulardaki kan ve lenf damarları da bu fiziksel uyarılardan etkilenmektedir. Aynı zamanda artitel, venöz, kapiller ve lenf dolaşımını da canlandırmaktadır. Ayvalık mutlu son masaj

Dolaşım sistemi üzerinde büyük etkisi bulunmaktadır. Deriye kalp yönünde öfloraj petrisajla lenf ve venöz sistemleri uyarılarak kan dolaşımının daha aktif olması sağlanır. Damarlardaki akış canlanınca dokularda sıvı değişimi de hızlanır ve bu sayede vücut fazla sulardan kurtulmaktadır. Balıkesir ayvalık mutlu son masaj . Dokular oksijen olarak metabolizmadaki artıklardan doğal olarak daha kolay atılmaktadır. Kas üzerindeki etkisi, kasların güçlenmesine ve artmasına katkıda bulunabilir.

Yorgun kaslar daha çabuk dinlenip gevşemektedir. Dinlendirici ve gevşetici özelliği ile toplayarak masajla hem spazm çözülür hem de kan dolaşımı arttığı için ağrı azalır. Netice olarak klasik masaj sadece fiziksel olarak değil, zihinsel olarak da rahatlama ve huzur sağlar. Tansiyonu ve kolestrolü dengede tutar.